Unie elektromobility

Aktuality

27/06/2016

Nová moderní rychlonabíjecí stanice pro elektromobily u Humpolce

24. června byla otevřena moderní rychlonabíjecí stanice pro elektromobily v areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice…

25/02/2015

Prodeje elektromobilů v zemích EU + EFTA vzrostly o více než 50 %

Z údajů ACEA o prvních registracích nových osobních automobilů s elektrickým pohonem vyplývá, že na trhu zemí EU + EFTA jich bylo v roce 2014 poprvé zaregistrováno…

02/09/2014

UEmap – nová mobilní aplikace pro podporu elektromobility

Sdružení Unie elektromobility (UEM) vytvořilo novou mobilní aplikaci pro vyhledávání prověřených dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice.

archiv aktualit »

Prodeje elektromobilů v zemích EU + EFTA vzrostly o více než 50 %, v České republice došlo k nárůstu o necelých 23 %

Z uvedeného celkového počtu tvoří téměř 60 % (58 244 ks) čisté elektromobily, zbytek (39 547 ks) připadá na ostatní osobní automobily s elektrickým pohonem.

Absolutně nejvyšší prodeje elektromobilů byly zaznamenány v Norsku, Velké Británii, Německu, Nizozemí a ve Francii, kde první registrace přesáhly 10 000 ks.

Pokud vezmeme úvahu velikost trhu osobních automobilů v jednotlivých zemích, tedy podíl elektromobilů na celkových prodejích, je i zde jednoznačně v čele žebříčku Norsko s podílem 13,71 %. Se značným odstupem pak následují další země.

Celá tisková zpráva ke stažení

Tisková zpráva